Bitti

Otomobilinizin tekerlerini temizlemek aracınızın görünüşünü değiştirmenin ve performansını artırmanın kolay bir yöntemidir. Sadece güzel görünmesini sağlamaz ayrıca fren esnasında tekerlerinizin yola daha sıkı tutunmasını sağlar. Uzun vadede bunu yapmak size yakıt dolayısıyla para tasarrufu sağlayacaktır. Eğer kirlerin ve tozun aracınızın tekerlerine girmesine izin verirseniz aşındırıcı maddelerin fren balatalarınıza zarar vermesine yol açarsınız. Arabanızın tekerlerini belirli zamanlarda yıkadığınıza emin olun.

Ayrı Bir Şekilde Yıkayın
Ayrı Bir Şekilde Yıkayın

1) Jant ve Lastikleri Arabanızın Geri Kalanından Ayrı Bir Şekilde Yıkayın.
Jant ve lastikleriniz için ayrı bir kovada sabun ve suyu hazırlayın. Bu sayede jantlardan veya lastiklerden bulaşan yağ ve kirleri arabanızın geri kalanına bulaştırmazsınız.

Lastik Temizleyici Kullanın
Lastik Temizleyici Kullanın

2) Jant ve Lastik Parlatıcı Kullanın.
Jant ve lastiklerinizde bulunan göze batan kirleri temizlemek için yapılmış çok sayıda ve çeşitte parlatıcı bulunmaktadır. Lastik parlatıcısını ürün paketinden çıkan kullanma talimatlarına göre uygulayın. Bazı temizleyiciler köpük şeklindedir ve bir bezle uygulanmalıdır. Diğerleri ise sprey şeklindedir ve jant ve lastiklerde bulunan tüm noktalara sıkılarak temizlemek gerekir.

Tekerlerinizi Fırçalayın
Tekerlerinizi Fırçalayın

3) Arabanızın Tekerlerinizi Fırçalayın.
Otomobilinizin tekelerini ona her gün zarar veren tüm kirlerden arındırmak  için sert kıllı fırçaları tercih edin. Tekerlerden birini fırçaladıktan sonra diğerine geçmeden fırçaladığınız tekeri sabunlu su ile temizleyin. Fren balatalarının bulunduğu girintili çıkıntılı yerleri fırçalayıp temizlediğinizden emin olun. Çünkü burası fren balatalarından en çok tozu çeken ve kirli bir tekerin sebep olduğu korozyona karşı en hassas bölgesidir. Jant ve tekerlerinizi fırçalarken çok temkinli olmanıza gerek yoktur.

Havlu Kumaş ile Kurulayın
Havlu Kumaş ile Kurulayın

4) Havlu Kumaş ile Kurulayın.
Ayrıca mikrofiber bez de kullanabilirsiniz. Lastiklerin ve jantların tamamını kurulamalısınız. Eğer tamamen kurulayamazsanız daha sonra uygulamak isteyecebileceğiniz cila çözümlerinin tam olarak etkisini gösterememesine ve jantlarda gereksiz paslanmaya sebep olursunuz.

Bitti
Bitti

Similar Posts