koltuk temizleme
koltuk temizleme
koltuk temizleme

Arabalarımız bir zaman sonra her eşya gibi mutlaka kirlenir. Özellikle çocuk sahibi iseniz bu durum sizin için vazgeçilmez bir sorun olur. Bu sıkıntıdan kurtulmak için de arabanızı detaylı bir temizlik operasyonundan geçirmeniz gerekir. Bu operasyonu nasıl yapmanız gerektiğini aşağıda detaylı bir şekilde sizlere anlattık.

koltuk temizleme
koltuk temizleme

1) Paspas Temizliği
Temizliğe başlamadan önce ilk olarak yapmanız gereken iş, paspasları araçtan çıkarmaktır. Onları güzelce temizledikten sonra bir kenara kurumaya bırakın. Paspaslarınızın içeriği plastik mi yoksa piyasada oldukça bilinen halı türü paspaslar mı? Eğer halı paspas kullanıyor iseniz temizliğin ardından kurumaya bıraktığınız zaman tamamen kurumasını beklemelisiniz

paspas temizleme
paspas temizleme

2) Süpürme
İlk aşamadan sonra aracın içini güzelce süpürüyoruz. Araç içi temizlikler için genellikle kolay olması açısından şarjlı pratik süpürgeler kullanılır. Özellikle koltuk aralarını unutmuyoruz. Aracın her alanını istediğiniz şekilde süpürebilirsiniz.

koltuk temizleme
koltuk temizleme

3) Koltuk Temizliği
Koltuk, bir araç için vazgeçilmezler eşyalardan biridir. Bu sebepten koltukların temizlenmesinde döşemenin türüne çok dikkat etmek gerekir. Mesela kumaş ile deri yapımı bir döşemenin yıkanma şekilleri birbirinden çok farklıdır. Koltuklardaki kalitenin bozulmasını istemiyorsanız türüne göre malzeme kullanmalısınız.
Kumaş Döşeme Temizliği : İşe başlamadan önce elinizde mutlaka kumaş döşemeli koltuklar için hazırlanmış temizlik spreyi bulunmalıdır. Çünkü bu sprey, koltuktaki kiri açığa çıkarır ve daha kolay temizlik yapmamızı sağlar. Spreyi koltuklara sıktıktan sonra bir süre bekliyoruz. Ardından bir sünger buluyor ve koltukları güzelce temizliyoruz.
Deri Döşeme Temizliği : Deri döşeme temizliği çok hassas ve titiz yapılması gereken bir iştir. Kalitenin azalmaması için bu tür koltuklara özel tasarlanan bakım malzemeleri kullanılmalıdır. Piyasada birçok mağazada bulunmaktadır. Bakım setinde bulunan bezlerle koltuklar hafifçe temizlenir.

koltuk temizleme
koltuk temizleme

4) Klasik Alanların Temizliği
Operasyonun büyük ve zorlu bölümünü hallettik. Geriye otomobilin standart kirli alanlarını temizlemek kaldı. Direksiyon, ön konsol, havalandırma delikleri, kapı bölümleri vb. alanları da hallettikten sonra işi başarıyla gerçekleştirdiniz demektir. Havalandırma deliklerinin temizliği için de fan gücünü en yüksek seviyeye almanız gerekiyor. Ardından delikleri bir fırçayla temizlemelisiniz.

 

Similar Posts