loader image

Yenilikçi, Verimli ve Zarif…

GÜNSEL, “Yenilikçi, verimli ve zarif” olarak belirlenen sloganı desteklercesine otomotiv sektöründe geleceğin teknolojisi olan elektrik enerjisini kullanacak.

Günsel-B9

20 Şubat 2020’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) ve araştırma ve geliştirme (AR-GE) ekiplerinin yıllarca süren çalışmalarının ardından yurt içinde üretilen iki otomobil modelinin prototiplerini kamuoyuna açıkladı. Günsel’i geliştirme projesi ilk olarak 2016 yılında başlatıldı ve şimdi B9 ve SUV tipi J9’un ortaya çıkmasıyla sonuçlandı.

Günsel-B9
Günsel-B9

Kuzey Kıbrıs Başbakanı Ersin Tatar, Girne’de yapılan açılış töreninde yaptığı konuşmada, başarının KKTC tarihinde tatmin edici bir an olduğunu ve ülkenin ilk yerli otomobil projesinin geliştirilmesinde yer alan herkesi tebrik ettiğini kaydetti.

Tatar, KKTC’nin bölgede sıklıkla olumsuz olarak adlandırılmasına rağmen, bu gelişmenin ülkeyi yalnızca iyi bir ışığa çıkarabilecek bir şey olduğunu, “Biz, devletimizi kucaklayan ve yücelten başarılı bir ulusun torunlarıyız.” sözüyle ifade etti.

Günsel-B9

Katkımız

Kuzey Kıbrıs’ın ilk yerli elektrikli otomobili GÜNSEL’in ilk modeli B9’da Şekerci Kumaş’ın tavan kumaşları seçildiği için mutlu ve gururluyuz.

Günsel B9
Günsel B9
X