Silecekleri Nasıl Değiştirirsiniz ?

Silecek lastikleri kauçuktan yapılmıştır, bu nedenle ön camınızdaki kar, yağmur ve tozu birkaç ay sildikten sonra doğal olarak aşınırlar. Değiştirmek için arabanızı tamirciye götürebilirsiniz, ancak onları kendiniz değiştirmek de aynı derecede kolaydır. Takma işlemi, yoldaki arabaların büyük çoğunluğu için aynıdır.

Silecek Bıçaklarını Değiştirmeye Hazırlanma

Silecekleri Nasıl Değiştirirsiniz ?
Arabanızdaki Silecekleri Nasıl Değiştirirsiniz ?

Sileceğin hangi kısmının değiştirileceğini bilin.

Ön cam silecekleri üç temel parçadan oluşur: ön camın tabanından uzanan alt silecek kolu, alt kola takılı metal veya plastik bıçak ve ön camı gerçekten silen lastik bıçak. Ön cam silecek lastikleriniz değiştiğinde, gerçekten sadece su ve sert hava koşullarında aşınan lastik kanatları değiştirmiş oluyorsunuz.

İhtiyacınız olan silecek boyutunu ölçün ve yedek silecekler satın alın.

Hangi boyutta yedek sileceklere ihtiyacınız olduğunu bulmak için, eski lastik silecekleri bir cetvel veya şerit metre kullanarak ölçün. Kesin ölçüleri yazın, ardından bir otomobil yedek parça mağazasına gidin ve tam olarak bu boyutlarda lastik silecek satın alın. [2]
Sol ve sağ sileceğin aynı boyut olduğunu varsaymayın. Bir taraf genellikle diğerinden üç veya beş cm daha kısadır.

Yeni Silecek Takılması

Metal silecek kolunu ön camdan kaldırın.

Ön cama dik bir konumda sabit durabilmelidir. Konumlandırma konusunda dikkatli olun; metal silecek kolu yaylıdır ve geri dönüp ön camınıza zarar verebilir.

Eski silecek lastiğini çıkarın.

Kauçuk silecek lastiğinin metal kolla buluştuğu bağlantı noktasına bakın. Sileceği yerinde tutan küçük bir plastik tıpa olmalıdır. Durdurucuya basın ve eski silecek lastiğini metal koldan ayırmak için kancayı açın.

Bazı silecek lastiklerinde bir kanca yerine lastik silecek lastiğini yerinde tutmak için pimler bulunur.
Tüm bu süreç boyunca bir elinizin sileceği ön camdan uzak tuttuğundan emin olun.

Yeni sileceği takın.

Yedek sileceği, eski sileceği dışarı çektiğiniz kolun aynı ucuna kaydırın. Kanca sabitlemek için yerine oturana kadar yeni sileceği yavaşça döndürün. Sileceği ön cama geri yatırın.

İkinci silecekle tekrarlayın.

Prosedür, ikinci sileceği değiştirmek için tamamen aynıdır. Her bir taraf için doğru boyutu kullandığınızdan emin olun.

Sileceklerin Ne Zaman Değiştirileceğini Bilmek

Silecekleri Nasıl Değiştirirsiniz ?
Silecekleri Nasıl Değiştirirsiniz ?

Silecekleri çatlaklar açısından inceleyin.

Eski ön cam silecekleri, özellikle sıcak ve kuru iklimlerde zamanla sertleşir ve kırılır. Sileceğiniz lastik yayını kaybetmiş gibi görünüyorsa, muhtemelen değiştirme zamanı gelmiştir.

Silecekleriniz, ön camınızda şiddetli yağmurdan daha kolay görülmeyen su izleri bırakırsa, lastikleri muhtemelen eskimiştir.

Similar Posts